Na našoj listi frajera koje volimo našli su se: TIMOTHÉE CHALAMET, JAMES FRANCO, PAUL MESCAL, VINCENT CASSEL, PETE DAVIDSON, TOM HARDY i HARRY STYLES otkrijte zašto.



“Ništa nije tako atraktivno poput moćnog, zgodnog i samouvjerenog muškarca”, smatra japansko-američka spisateljica Sylvia June Day, a ta njezina izjava poprima neke nove obrise u novim sferama življenja te načinu vrednovanja seksepila i faktora coolnessa. Jasno je da više nisu dovoljni atraktivan izgled i profesionalni talenti da bi se muškarac našao na listi “the most handsome man in the world”. Ljestvice se pomiču i mijenjaju, a uz neupitnu karizmu sve su više na cijeni podrška zajednici i društvu, društvena angažiranost za goruće probleme, rušenje stereotipa, duhovitost, empatija, jednostavnost (koja od njih ne stvara nedodirljive zvijezde do kojih pristup imaju samo privilegirani), humanitarnost… Važno je imati snažnu osobnost (naravno uz pokoju šarmantnu manu), kao i sklonost biti i ostati autentičan.
Sastavili smo listu onih koji odskaču od stereotipa. Pametni su, talentirani, imaju izražen smisao za humor, čak i na vlastiti račun, zanimljivo se odijevaju, čak izvan svih pravila, posjeduju sveučilišne diplome, vrednuju obiteljske odnose, poštuju drukčija mišljenja, angažirani su u borbi za zaštitu prava ranjivih skupina, zaštitu planeta, kao i prava životinja, slobodni su i neograničeni u razmišljanju. Kakav tip frajera intrigira žene, i tko su oni koji služe kao pokretači promjena u očima mnogih muškaraca, pročitajte u tekstu Renate Debeljak.



Zločesti dečki Hollywooda dugo su stajali na tronu kao simboli ultimativnog coolnessa, ali gledajući kroz prizmu suvremenih trendova, pojam modernog muškarca dramatično se promijenio. Promjene koje su se dogodile u kolektivnoj društvenoj svijesti utjecale su na način na koji muškarci danas provode slobodno vrijeme. Prije svega, na sva se zvona proklamira vrijednost života ispunjena aktivnostima, hobijima, istraživanjima novih stvari, putovanjima, a težnju za statusnim simbolima (i općenito materijalnim vrijednostima) zamijenila je želja za novim iskustvima, stvaranjem novih sjećanja, pomicanjem granica i avanturama, svime onime što će ponajprije oplemeniti naše živote, čak i ako ponekad služi tome da dopunjava naš imidž. Je li riječ samo o novim trendovima, otkrijte u tekstu Tine Lončar u proljetnom izdanju magazina StoryBOOK.
Ili se ovog proljeća navucite na temu Highlander urednice Ane Herceg, o našem pokretu odmora koji je zaludio svijet…

Fotografije: StoryBOOK